5 KROKŮ JAK ZAČÍT S AFFILIATE MARKETINGEM

23. února 2018 v 19:35 | Michal Horák |  AFFILIATE MARKETING
Jedním z nejrychlejších a nejjednodušších způsobů, jak vydělat peníze online, je zahájení affiliate marketingové činnosti (nebo přidání affiliate marketingu k vašemu stávajícímu podnikání).

Affiliate marketing vám umožňuje vydělat peníze online, i když nemáte blog, webové stránky nebo jakékoliv vlastní produkty. Po několika jednoduchých krocích vás může během několika hodin začít pracovat a získávat první komise okamžitě.

Vzorec pro affiliate marketing zůstává poměrně konstantní bez ohledu na to, jaký je váš trh nebo nika.


Vaším hlavním úkolem bude vždy generace provozu (tj. Vyhlídky na výlet na webové stránky obchodníka prostřednictvím jedinečného odkazu "affiliate"). Můžete začít tím, že najdete způsoby, jak řídit volný provoz a poté přidávat metody placené reklamy do vašeho provozu.

Psaní dobré reklamy prodejní kopie (copywriting) je další důležitá dovednost pro internet marketingu. Dobrou zprávou je, že pokud jde o affiliate marketing, mnoho dodavatelů vám poskytne kopii, která se použije pro vaše blogové příspěvky, inzeráty na webové stránky atd.

Jaké jsou zásadní kroky při začínání s affiliate marketingem?

1. Výběr správné affiliate sítě
Výhodnost musí být správná mezi vámi a obchodníkem, který bude mít prospěch z propagačních snah, nebo to prostě nebude fungovat. Nejjednodušší způsob, jak začít s affiliate marketing, je vybrat partnerskou síť.

Mnoho pobočkových sítí existuje, některé jsou svázány s dobře známými společnostmi, jako jsou Amazon, Google a Apple, zatímco jiné se specializují na konkrétní typy produktů a služeb.

Možná jste slyšeli o ClickBank, jedné z nejstarších a nejoblíbenějších affiliate sítí. Společnost ClickBank, miliardová společnost, se specializuje na digitální produkty, jako jsou elektronické knihy a software, stejně jako stránky pro členy.


Pokud jste spokojeni s prodejem informací a nechcete, aby vedení a administrativní potíže byly "skutečné" firmy, může to být dobrý výchozí bod. Její provize mohou být od 10% až po 75%.

2. Výzkum a výběr správných affiliate produktů
Dobrá produktová strategie je nutností pro nové affiliate marketing strategie. V ideálním případě byste měli vybrat program, který může vydělat online a má mnoho prodejců produktů. Tím získáte širokou škálu produktů, které budete nabízet vaší online komunitě. Omezte se však na dva nebo tři produkty najednou, abyste se stali expertem, k jemuž se ostatní obrátí a důvěřují, když otevírají své peněženky.

Jak se s procesem affiliate marketingu více seznámíte, můžete vzít v úvahu jak specializované (např. Muškaření), tak široké (např. Hubnutí) výklenky. Nezapomeňte sledovat metriky marketingu! Obvykle jsou poskytovány vaším obchodníkem nebo affiliate sítí. Tímto způsobem budete schopni zjistit, na které produkty vaše publikum odpovídá a které z nich nevytvářejí žádné zisky pro vaše podnikání.


Měli byste neustále sledovat trh nových produktů, prověřit a testovat propagaci těchto produktů vašim divákům.

3. Zvažte nákup výrobku před jeho propagací
Jako nový obchodník s affiliatem nejste povinni zakoupit každý produkt, který chcete propagovat. Je samozřejmé, že skutečné vlastnictví a používání produktů je pro získání důvěryhodnosti a důvěry obrovské +. Intimní znalost produktu může znamenat rozdíl mezi prodejem a vyhlídkami k prodeji.

Psaní recenze produktu je vynikající způsob, jak zvýšit vaši důvěryhodnost u affiliate marketingu. To je obzvláště snadné u informačních produktů, jako jsou e-knihy, které jsou relativně levné. Po zavedení určitého stálého příjmu může dokonce stát za to, koupit si produkty vyšší třídy, pokud se s produktem dostanete do kontaktu s strategickým marketingovým plánem, který vás přivede na další úroveň.

Pokud skutečně používáte výrobek a získáváte výsledky, sdílení případové studie nebo osobních zkušeností může být jedním z nejúčinnějších způsobů, jak prodávat tyto produkty vašim posluchačům.

Při vytváření seznamu e-mailových odběratelů a kupujících a vašeho dobrého jména mohou obchodníci nabídnout bezplatné vzorky e-knih nebo jiných produktů.

Poznámka: V mnoha případech vám obchodníci rádi poskytnou bezplatnou kopii / vzorek produktu, a to i v případě, že nemáte zavedenou firmu - nikdy vám to neublíží!

4. Využijte sociální mediální marketing, abyste získali větší provoz
Facebook, Twitter, YouTube, Pinterest a další marketingové metody sociálních médií jsou skvělými prostředky pro "ústní" nebo virální marketing. Zvláště video marketing je skvělý způsob, jak ukázat své odborné znalosti prostřednictvím komentářů, screenshotů a živých demonstrací, je-li to nutné.

Zatímco nejprve se můžete zaměřit na používání sociálních médií jako volného způsobu získávání provozu, mějte na paměti, že existují jiné způsoby, jak používat placenou reklamu na sociálních médiích, abyste oslovili cílové publikum a přiměli je k zpětné návštěve vašeho webu nebo vašeho partnera.

5. Zvažte použití přesměrování / "hezké" odkazy
Maskování nebo používání kotevních vazeb bylo kontroverzní otázkou v kruzích internetového marketingu, někteří obchodní partneři ji nadávají a jiní se domnívají, že je to zbytečné.

Na jedné straně jsou dlouhé a ošklivé odkazy na sledování affiliate line-up pro lidi, kterým je chcete prodat (a lidé na něj nemusí kliknout). Díky tomu, že váš odkaz bude kratší a "hezčí" bude vypadat profesionálněji. Jeden z mých oblíbených pluginů pro vytváření odkazů, který vypadá "hezky" je plugin WordPress Pretty Links.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama